شناسه خبر: ۱۵۷۰۴۱
لینک کوتاه کپی شد

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی خراسان رضوی:

تولید ۳۲ هزار تن گوشت قرمز بهداشتی در خراسان رضوی

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از نظارت بهداشتی بر تولید، نگهداری و عرضه ۳۲ هزار تن گوشت قرمز توسط اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در استان خبر داد.

تولید ۳۲ هزار تن گوشت قرمز بهداشتی در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری ، محمود قربان زاده اظهار کرد: طی ۵ ماهه اول امسال، کارشناسان دامپزشکی مستقر در این واحدهای تولیدی از ورود بیش از ۷۵تن گوشت حاصل از دام‌ها که غیرقابل مصرف بوده جلوگیری و نسبت به معدوم نمودن آن اقدام کرده‌اند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی افزود: دام کشتار شده در کشتارگاه‌های استان را طی مدت یاد شده، بیش از ۸۶۰ هزار راس دانست و یادآور شد: گوشت حاصل تمامی کشتارگاه‌های استان تحت نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه فرآورده‌های خام دامی باید از مراکز مجاز و معتبر سطح شهر تهیه شوند؛ در صورت خرید محصولات بسته بندی، باید دقت شود بر روی بسته‌بندی، نوع محصول، تاریخ تولید و تاریخ انقضا و کد پروانه تولید درج شده باشد و از خرید فرآورده‌های خام دامی از افراد دوره گرد به شدت پرهیز شود.

قربان زاده افزود: لازم است شهروندان در زمان خرید گوشت قرمز به مهر دامپزشکی و نشانه‌گذاری لاشه که به صورت بر چسب‌های سفید یا زرد رنگ روی دو دست و دو ران لاشه دام با ذبح بهداشتی و شرعی نصب شده دقت کنند و در صورت مشاهده موارد تخلف در مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های ۳۷۲۵۰۰۲۵و ۳۷۲۵۰۰۳۵(شبکه دامپزشکی مشهد)، ۱۵۱۲(پیامگیر اداره کل)، سامانه پیامک اداره کل به شماره ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در تماس باشند.

منبع: ایسنا

345

ارسال نظر