شناسه خبر: ۱۴۷۵۹۶
لینک کوتاه کپی شد

پایش ۱۵۰۰ واحد تولیدی در قالب کلینیک کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی شده است تا سه کلینیک ویژه کسب و کار در استان مسئولیت پیگیری موانع و مشکلات و انجام امور مشاوره‌ای را داشته باشند.

پایش ۱۵۰۰ واحد تولیدی در قالب کلینیک کسب‌وکار

به گزارش مشهدفوری؛ علی رسولیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ویژه کلینیک‌های کسب و کار استان با اشاره به هدف‌گذاری بررسی و پایش ۱۵۰۰ واحد تولیدی تعطیل و زیر ظرفیت در سال جاری اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده است تا سه کلینیک ویژه کسب و کار در استان مسئولیت پیگیری موانع و مشکلات و انجام امور مشاوره‌ای را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: بدین منظور کلینیک صنعت با محوریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان، کلینیک کشاورزی با محوریت سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین کلینیک تامین مواد اولیه و کالاهای اساسی استان با محوریت سازمان صنعت، معدن و تجارت به حمایت و رفع موانع تولید می‌پردازند.

وی بیان کرد: در سال جاری تعداد ۳۴ جلسه هسته ارزیابی در ۹ شهرستان برگزار و ۹۱ مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی به تصویب رسیده است.

رسولیان ادامه داد: ارگان‌ها و سازما‌ن‌های دولتی، تشکل‌های صنعتی، بسیج مهندسین، هسته‌های عارضه‌یابی شهرستان‌ها، کمیسیون حمایت غذایی مستقر در شهرک‌های صنعتی و با همراهی سپاه امام رضا (ع) در حال پایش مستمر موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی، رفع موانع و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه هستند که منجر به راه‌اندازی ۳۷ واحد راکد در داخل شهرک‌های صنعتی و ۱۶ واحد راکد در خارج از شهرک‌ها شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پس از بررسی ۴۴۵ واحد تولیدی در کلینیک کسب و کار، ۶۲۹ مشکل احصا شد که بیشترین موانع با ۳۶ درصد مربوط به تامین مالی، ۱۳ درصد مربوط به فروش و بازار، ۱۱ درصد مربوط به مواد اولیه و ۱۰ درصد مربوط به دارایی و مالیات است.

شایان ذکر است، در این جلسه ۳۷ واحد دارای مشکل مورد رسیدگی و تصویب قرار گرفت و همچنین در حاشیه آن توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی و فرمانده سپاه امام رضا (ع) از نمایشگاه دائمی تعمیق ساخت داخل با حدود ۲۴۰۰ نیاز شناسایی شده در بخش‌های صنایع فولادی، نفت و گاز، قطعات خودرویی، صنایع دفاعی، حمل و نقل ریلی بازدید صورت گرفت که هدف اساسی این نمایشگاه شناسایی نیازها و واحدهای دارای توان دانشی به منظور داخلی‌سازی تقاضاها بود.

منبع: فارس

316

ارسال نظر