شناسه خبر: ۱۶۱۰۵۲
لینک کوتاه کپی شد

کیفیت هوای مشهد بر مدار سلامت است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در هفدهمین روز تیرماه ۱۴۰۲، در شرایط سالم برای تنفس شهروندان و پیاده‌روی آنان قرار دارد.

کیفیت هوای مشهد بر مدار سلامت است

مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۶۳ نشانگر هوای سالم است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۷۳ از سالم بودن هوا حکایت دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای مناطق "خاقانی و سرافرازان" مشهد در شرایط پاک است، اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۱ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوای مشهد در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

منبع: سازمان هواشناسی

368

ارسال نظر