شناسه خبر: ۱۶۱۰۳۲
لینک کوتاه کپی شد

میزبانی چایخانه‌های حرم مطهر رضوی از زائران غدیر

به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر با توزیع غذا، چای و اقلام متبرک از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به طور ویژه پذیرایی می‌شود.

میزبانی چایخانه‌های حرم مطهر رضوی از زائران غدیر

به گزارش مشهد فوری ، به نقل از آستان نیوز، معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی با مشارکت موکب‌های خدمت‌رسان و خیران و ناذران این آستان مقدس در تلاش است تا به بهترین شکل از دلدادگان حریم قدسی حضرت رضا(ع) در ایام دهه ولایت و امامت به ویژه روز عید میزبانی کند.

پذیرایی با 75 هزار پرس غذای گرم

پذیرایی از زائران با توزیع 75 هزار پرس غذای گرم در دو وعده ناهار و شام در روزهای پنجشنبه و جمعه پانزدهم و شانزدهم تیرماه در صحن امام حسن مجتبی(ع) و رواق حضرت زهرا(س) و همچنین باب الکاظم(ع) و باب الهادی(ع) در دستور کار قرار گرفته است.

طبخ این غذاها در مهمانسرای حضرت رضا(ع) در حرم مطهر و همچنین موکب‌های خدمت‌رسان در جوار بارگاه ملکوتی رضوی انجام می‌شود.

توزیع 500 هزار بستنی

همچنین به مناسبت فرارسیدن عید غدیر، در مجموع 500 هزار بستنی از سیزدهم تا شانزدهم تیرماه در دو شیفت صبح و بعد از ظهر در چایخانه‌های حضرت رضا(ع) در صحن‌های کوثر، غدیر، امام حسن مجتبی(ع) و باغ رضوان توزیع خواهد شد.

این چایخانه‌ها از آغاز برگزاری جشن‌های دهه ولایت و امامت بارگاه نورانی امام هشتم(ع) نیز با توزیع چای، شربت و غیره پذیرای محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند.

تهیه 30 هزار بسته عیدانه

همچنین تهیه 30 هزار بسته عیدانه که دربردارنده اقلام کیک، آبمیوه و شکلات است، در دستور کار معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی قرار گرفته است. این بسته‌های متبرک عیدانه همزمان با روز عید غدیر در صفوف نماز جمعه حرم مطهر بین زائران و مجاوران توزیع خواهد شد.

منبع: آستان نیوز

368

ارسال نظر