شناسه خبر: ۱۶۱۰۰۷
لینک کوتاه کپی شد

کیفیت هوای مشهد قابل قبول است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کاهش حجم آلاینده‌ها کیفیت هوای کلانشهر مشهد را در سیزدهمین روز تیرماه ۱۴۰۲، پس از یک روز آلودگی، برای تنفس شهروندان در شرایط سالم قرار داد.

کیفیت هوای مشهد قابل قبول است

مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۹۰ نشانگر هوای سالم است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر نیز در یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۸۴ از سالم بودن هوا حکایت دارد اما عبور این اعداد از شاخص ۱۰۰ نشان از آلودگی هوا دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، هفت حوض و چمن در شرایط ناسالم و آلوده قرار دارد اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در ۲۰ منطقه دیگر دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

منبع: سازمان هواشناسی

368

ارسال نظر