شناسه خبر: ۱۶۰۹۷۳
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در هفتمین روز از تیر ماه ۱۴۰۲ به دلیل افزایش حجم آلاینده ها طی هفته جاری در وضعیت هشدار و شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار گرفته است.

هوای کلانشهر مشهد آلوده شد

مهدی اله‌پور افزود: اگرچه میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۸۷ نشانگر هوای سالم است اما شاخص کنونی هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۱۲۷ از ناسالم بودن و آلودگی هوا حکایت دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در ۶ منطقه مشهد در شرایط ناسالم و آلوده قرار دارد اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۱۷ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در روزهای دارای هوای سالم و پاک به شهروندان توصیه می‌شود پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای با هوای آلوده از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی همچنان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا ، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

منبع: سازمان هواشناسی

368

ارسال نظر