شناسه خبر: ۱۶۰۸۹۱
لینک کوتاه کپی شد

تداوم هوای گرم و وزش باد شدید در خراسان رضوی

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی ضمن اشاره به وزش باد شدید در سطح استان، گفت:امروز دمای هوای مشهد در گرم‌ترین ساعات به ٣٧ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٢٢ درجه خواهد رسید.

تداوم هوای گرم و وزش باد شدید در خراسان رضوی

سارا حکمی اظهار کرد: در ٢۴ ساعت گذشته قوچان با ١٢ درجه و سرخس با ۴٠ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده‌اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان تربت حیدریه با سرعت ۵٨ کیلومتر بر ساعت و از شهرستان قوچان به میزان کمتر از یک دهم میلیمتر بارش گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٢١و ٣۶ درجه را به ثبت رسانده است، گفت: امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٣٧ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ٢٢ درجه خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اضافه کرد: براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی تا پایان هفته پدیده غالب جوی در سطح استان وزش باد خواهد بود که در ساعات بعدازظهر بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد. همچنین در نواحی بادخیز و مستعد استان وزش باد شدیدتر همراه با گردوخاک، احتمال کاهش دید و کیفیت هوا است.

وی ادامه داد: همچنین روز جمعه وزش باد شدیدتر و اکثر نقاط استان رخ خواهد داد که همراه با افزایش ابرناکی خواهد بود و احتمال بارش‌های پراکنده باران در نواحی شمال غرب استان وجود دارد.

شایان ذکر است همچنان امروز شاهد افزایش دما خواهیم بود و تا اواخر هفته هوا گرم است.

با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر با شاخص ٩٧ بوده و امروز مشهد با شاخص ١٠۵ در شرایط ناسالم قرار دارد. ایستگاه‌های خیام شمالی، شهر، نخریسی، ماشین ابزار و طرق در شرایط قابل قبول قرار دارد.

منبع: سازمان هواشناسی

368

ارسال نظر