شناسه خبر: ۱۶۰۸۶۰
لینک کوتاه کپی شد

کیفیت هوای کلانشهر مشهد در شرایط سالم است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیستمین روز از خردادماه در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

کیفیت هوای کلانشهر مشهد در شرایط سالم است

مهدی اله‌پور درخصوص کیفیت هوای مشهد گفت: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد۷۷ نشانگر هوای سالم است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۸۳ از سالم بودن هوا حکایت دارد .

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه کیفیت هوای مناطق شهید مفتح و خاقانی مشهد در شرایط ناسالم و وضعیت هشدار آلودگی قرار دارد، گفت: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۱ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در این کلانشهر، در شرایط سالم گزارش شده است.

وی بیان کرد: در روزهای دارای هوای سالم و پاک به شهروندان توصیه می‌شود پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما شهروندان در روزهای با هوای آلوده از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله‌پور گفت: شایسته است شهروندان مشهدی همچنان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

منبع: سازمان هواشناسی

368

ارسال نظر