شناسه خبر: ۱۶۰۸۰۲
لینک کوتاه کپی شد

شمار زائران پیاده امام رضا(ع) در دهه کرامت به ۱۳ هزار نفر رسید

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: شمار زائران پیاه ای که از اقصی نقاط کشور در دهه کرامت به شهر مشهد وارد شدند به ۱۳ هزار نفر رسید.

شمار زائران پیاده امام رضا(ع) در دهه کرامت به ۱۳ هزار نفر رسید

حسین رضایی گفت: حرکت و ورودی زائران پیاده امام رضا(ع) به سمت مشهد مقدس از روزهای ابتدایی دهه کرامت از استان ها یا کشورهای همجوار خراسان رضوی آغاز شد که آخرین ورودی‌ها مربوط به عصر امروز به تعداد ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از چهار مسیر منتهی به مشهد بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین تردد زائران پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس مربوط به جاده نیشابور- مشهد و جاده سبزوار - مشهد بوده است.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) به تفاوت کاروان های امسال زائران نسبت به سال های دیگر اشاره و بیان کرد: امسال کاروان های بزرگ یک هزار و ۵۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ نفری از شهرهای تهران، قم، کرج، ورامین، همدان، شهریار و قزوین به صورت پیاده به سمت مشهد حرکت کردند که به سلامتی به پابوس امام رضا(ع) رسیدند.

وی اضافه کرد: تا روز میلاد امام رضا(ع)، هشت کاروان عراقی به تعداد ۶۰۰ نفر نیز همزمان با دهه کرامت به مشهد رسیدند که یک کاروان ۶۵ نفره عراقی به همراه یک هزار و ۵۰۰ زائر نیشابوری و فریمانی در روز میلاد امام رئوف وارد مشهد شدند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: در طول مسیر حرکت زائران پیاده با مشارکت خیرین ۱۷ ایستگاه در مسیر نیشابور، سبزوار، سرخس، فریمان و گلبهار فعال بودند و در ورودی های مشهد نیز ایستگاههای پذیرایی توسط مردم، هیات مذهبی و با همکاری شهرداری پذیرای زایرین امام رضا (ع) مستقر شده بود./ایرنا

منبع: ایرنا

368

ارسال نظر