شناسه خبر: ۱۶۰۵۹۶
لینک کوتاه کپی شد

استاندار خراسان رضوی: شمار زائران ورودی به مشهد ۱۳ درصد افزایش یافت

استاندار خراسان رضوی گفت: طبق بررسی های انجام شده، میزان ورود زائران به مشهد مقدس در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۳ اسفندماه امسال، ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

استاندار خراسان رضوی: شمار زائران ورودی به مشهد ۱۳ درصد افزایش یافت

به گزارش مشهدفوری، یعقوبعلی نظری روز چهارشنبه در قرارگاه زیارت استان خراسان رضوی افزود: در این مدت بیش از یک میلیون و ۱۸۴ نفر زائر و مسافر وارد مشهد و استان خراسان رضوی شده اند.

وی بیان کرد: با توجه به پیش بینی بارش نزولات آسمانی در روزهای ابتدای سال آینده، لازم است تا زائران بارگاه منور رضوی لباس مناسب و گرم به همراه داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به زائران توصیه می‌شود قبل از حرکت، محل اقامت و همچنین بلیط رفت و برگشت خود را تدارک ببینند تا کمتر دچار مشکل شوند و لازم است تا نسبت به پیام ها و اطلاعیه های صادر شده توسط قرارگاه خدمات سفر که به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت و رصد لحظه ای کمیته‌ها هستند، توجه داشته باشند.

نظری با بیان اینکه زائران اقامت خود را در محل های داری مجوز برنامه ریزی کنند، اظهار کرد: شماره تلفن ۰۵۱۳۷۰۴۵ قرارگاه خدمات سفر مشهد به صورت شبانه روزی برای راهنمایی زائران آماده پاسخگویی است.

او گفت: سعی شده است تا پیام های ترافیکی در نقشه مسیر یاب نشان درج شود، ولی با این حال برای رفاه و تردد زائران توصیه می‌شود در تشرف به حرم رضوی از خودروی شخصی استفاده نکنند تا با توجه به حجم جمعیت دچار مشکل نشوند.

نظری با اشاره به اینکه بر اساس آمارها بیش از ۸۰ درصد زائران با وسیله نقلیه شخصی به مشهد سفر می کنند، افزود: لازم است تا رانندگان ضمن توجه به توصیه های لازم، نسبت به استراحت در مسیرهای جاده ای برای پیشگیری از حوادث اهتمام داشته باشند.

حضور حدود ۱۰ میلیون زائر برای نوروز ۱۴۰۲ در مشهد پیش‌بینی شده است.

منبع: ایرنا

368

ارسال نظر