شناسه خبر: ۱۶۰۵۴۰
لینک کوتاه کپی شد

۸۰ فقره سرقت و بدل‌اندازی در پرونده سیاه ۲ فرد شیاد در مشهد

رئیس پلیس آگاهی مشهد گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد ۸۰ فقره سرقت و بدل‌اندازی در محدوده شرق شهر مشهد کشف شد.

۸۰ فقره سرقت و بدل‌اندازی در پرونده سیاه ۲ فرد شیاد در مشهد

سرهنگ مصطفی صادقی اظهار داشت: در پی گزارش سرقت‌های سریالی با روش بدل‌اندازی و کش‌روی در محدوده شرق مشهد، پی‌گیری موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات فنی پلیس مشخص شد که مالباختگان این پرونده بیشتر فروشندگان زن بوده که طعمه بدل‌اندازی می‌شدند یا گوشی تلفن همراه و دیگر وسایل ارزشمند آن‌ها مورد دستبرد تبهکاران قرار گرفته است.

رئیس پلیس آگاهی مشهد تصریح کرد: تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری این افراد شیاد در حالی آغاز شده بود که با هوشیاری و سرعت عمل ماموران کلانتری شهرک مهرگان، این 2 بدل‌انداز سارق در کمتر از یک ساعت از سرقت گوشی تلفن همراه خانمی جوان در محدوده خیابان رسالت دستگیر و در بازرسی از خودرو آن‌ها چند عدد مانیتور تاچ قلابی بسته‌بندی شده و 2 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

صادقی گفت: در اظهارات شاکی که خانمی 30 ساله و فروشنده یک مغازه لوازم آرایشی است مشخص شد مردی جوان با 2 نایلون پلاستیکی بزرگ حاوی مانیتورهای تاچ وارد مغازه شده و پس از تبلیغ در خصوص قیمت مناسب مانیتورها فهرستی از لوازم خانگی شرکت‌های معروف خارجی را به وی نشان می‌دهد و پس از خارج شدن او از مغازه متوجه می‌شود که در غفلت او تلفن هوشمندش که 100 میلیون ریال ارزش داشته را از روی ویترین کش رفته است.

رئیس پلیس آگاهی مشهد بیان کرد: ماموران انتظامی با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از مخفیگاه متهمان 9 دستگاه تلفن همراه مسروقه، 15 دستگاه مانیتور تاچ، 11 صفحه تاچ، 14 عدد کیبورد و 2 دستگاه لب تاپ به همراه تعدادی زیادی برچسب های مربوط به شرکت‌های معروف خارجی را کشف کردند.

وی گفت: متهمان که تبعه خارجی هستند در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به 80 فقره سرقت گوشی تلفن همراه، تبلت، لب تاپ و بدل اندازی اجناس بدل دارای نقص فنی و مستعمل با بسته‌بندی‌های شیک به شهروندان در محدوده بلوار طبرسی، شهرک مهرگان، بولوار بهمن، بلوار شهید مفتح، بلوار پنج تن و شهرک شهید رجایی و طرق اعتراف کردند.

صادقی خاطرنشان کرد: دو متهم 34 و 36 ساله پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

منبع: تسنیم

368

ارسال نظر