شناسه خبر: ۱۶۰۵۱۹
لینک کوتاه کپی شد

تجهیز مراکز اقامتی مشهد به سوخت جایگزین/تعطیلی ۱۰۰ واحد اقامتی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: در راستای همراهی تاسیسات گردشگری مشهد با مردم برای کاهش مصرف سوخت گاز، در مراکز اقامتی مشهد که مشعل دوگانه دارند از سوخت جایگزین استفاده شد.

تجهیز مراکز اقامتی مشهد به سوخت جایگزین/تعطیلی ۱۰۰ واحد اقامتی

به گزارش مشهدفوری، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی خراسان رضوی،سید جواد موسوی امروز در حاشیه بازدید از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در بازدیدی که به همراه معاون استاندار و فرماندار مشهد از برخی تاسیسات گردشگری انجام شد اقدامات صورت گرفته در هتل‌های مشهد به منظور کاهش مصرف گاز بررسی شد.

وی ادامه داد: غیرفعال کردن فضاهای جانبی، تعطیل کردن استخر و مجموعه آبی کاهش دمای محیط و غیرفعال کردن طبقات خالی بدون مهمان از جمله اقدامات هتل‌های مورد بازدید برای کاهش مصرف گاز است.

موسوی یادآور شد: در هتل‌ها و مراکز اقامتی که مشعل دوگانه سوز دارند از سوخت جایگزین استفاده شده است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به اطلاعیه استانداری خراسان رضوی مبنی بر این که زائران سفرهای غیر ضروری به مشهد را به زمان دیگری موکول کنند، ضریب اشغال هتل‌های مشهد کاهش یافته است اما تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی همچنان ضمن رعایت الگوی مصرف بهینه برای همراهی در کاهش مصرف گاز، خدمات مطلوب به زائران ارائه می‌کنند.

تعطیلی 100 واحد اقامتی در مشهد

حسین امیرکلالی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد نیز اظهارداشت: با توجه به مصوبات ستاد مدیریت شهرستان مشهد و با پیگیری انجام شده توسط تشکل‌های بخش خصوصی گردشگری این اقدام داوطلبانه از سوی مدیران واحدهای گردشگری در تداوم پویش خدمت‌رسانی به هموطنان در مدیریت مصرف گاز انجام شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد ادامه داد: نظر به برودت و سرمای بی سابقه ایجاد شده تمهیدات ویژه دیگری از جمله تعطیلی استخرها و مراکز آبی، تجمیع رستوران هتل‌ها و ارائه خدمت متمرکز، خاموشی برق‌ مصرفی تزئینی و کاهش نور در مراکز عمومی واحدهای اقامتی، تنظیم درجه حرارت اتاق ها‌ بین 18 تا 21 و جایگزینی سوخت‌های دیگر به‌جای گاز برنامه‌ریزی و اجرا شد

منبع: تسنیم

368

ارسال نظر