شناسه خبر: ۱۶۱۱۵۲
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۶۴درصدی دستگیری سارقین قاپ‌زن در خراسان رضوی

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از افزایش ۶۴ درصدی دستگیری سارقین قاپ‌زن و افزایش ۱۱درصدی سرقت نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته خبر داد.

افزایش ۶۴درصدی دستگیری سارقین قاپ‌زن در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ سردار محمدکاظم تقوی درخصوص خدمات فراجا در ایام تابستان و به خصوص دهه اخر صفر اظهار کرد: ۲۸ صفر آخرین ماموریت سنگین ما بود امسال از ۲ جنبه حساسیت بالاتر بود اول تقارن تابستان که اوج سفر زائران است با ایام دهه پایانی صفر و دوم تلاش معاندان برای ایجاد ناامنی که در این ماموریت ضمن تعامل با نهادهای امنیت‌ساز و دستگاه‌های مربوطه امنیت خوبی که حاصل تلاش دسته‌جمعی، جدیت و مجاهدت همکاران بود رقم خورد. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه استان ما بیشترین زائر را دارد و فاصله کمش با مرزهای شرقی در کنار مزیت نگرانی نیز دارد، تصریح کرد: ماموریت اربعین بسیار حساس و مهم بود نقش ما به جز تسهیل در ارائه گذرنامه برای زائران این بود که امنیت کسانی که وارد کشور می‌شدند و مقصد نهایی آن‌ها عراق بود را تامین کنیم که موفقیت‌آمیز بود. 

وی از مراجعه بالغ بر ۶۰۰هزار نفر متقاضی به پلیس گذرنامه خبر داد و گفت: یک کار جمعی، شبانه‌روزی و سخت باعث شد حداقل هزینه به مردم تحمیل شود و این ماجرا بی‌سابقه بود، امسال مبلغ در مقایسه با خدمات ناچیز بود و ما در استان بیش از ۱۲ هزار گذرنامه را چاپ کردیم. 

تقوی به خدمات خاص در سطح کشور به مناسبت هفته فراجا اشاره کرد و افزود: خدمات اضافه سطح کشور مانند صدور گواهینامه یا ترخیص موتورسیکلت و ترخیص خودروها از پارکینگ‌ها همگی در استان هم طبق ابلاغ کشوری انجام می‌شود. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به ضرورت هوشمندسازی پلیس، تاکید کرد: در مقایسه با کشورهای دیگر حجم ماموریت‌های فراجا زیاد و تعداد نیروها کم است اما کیفیت نیروها کمیت را تحت تاثیر قرارداده و مشکلی نداریم. 

وی به استفاده از ظرفیت مردمی داریم در سطح استان اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از هزار نفر پلیس افتخاری در سطح استان داریم و ۸ هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت‌های نظم بخشی با پلیس همکاری می‌کنند، البته استفاده از ظرفیت مردمی و معتمدین محلی نیز کار جدیدی است که با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی در حال انجام است. 

تقوی پلیس ایران را مردمی‌ترین پلیس در دنیا دانست و با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۳ میلیون خدمات به مردمی که تماس گرفته‌اند داده‌ایم این مساله را نشان از اعتماد مردم به پلیس دانست. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی فرهنگ ترافیک مشهد را مختص همین شهر ذکر کرد و ضمن اشاره به تغییر فرهنگ آمد و شد مردم در دوران کرونا افزود: فرهنگ ترافیکی مردم در این مدت دچار خسران شد، و در حال حاضر کمبود پارکینگ‌ها، مکان‌هایی که مختص موضوعات خاص مانند مراکز درمانی هستند و افزایش تعداد وسایل نقلیه که روزانه به مراکز پلاک‌گذاری هم مراجعه می‌کنند و در برخی مواقع عملیات‌های عمرانی همگی در کنار هم شهر را دچار گره‌های ترافیکی کرده است، ما ۱۳۹ نقطه در سطح استان و ۴۹ نقطه در سطح شهر مشهد به عنوان نقاط حادثه‌خیز شناسایی کرده‌ایم. 

 وی بر نظارت تصویری و اعمال قانون تصویری تاکید کرد و از برنامه افزایش دوربین‌های نظارتی برای تحقق این امر خبر داد. 

تقوی از افزایش ۶۴درصدی دستگیری سارقین قاپ‌زن و افزایش ۱۱درصدی سرقت نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: برای ما دسته‌بندی جرایم متفاوت است و حتما مجازات کسی که با زور گوشی را بگیرد با قاپ‌زن تفاوت دارد. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در خصوص انتشار کلیپی در فضای مجازی درباره حرکات خشن و ناهنجار (قمه‌کشی) تعدادی دختر در بوستان ملت مشهد اظهار کرد: در این خصوص افراد شناسایی و تعدادی هم دستگیر شده‌اند. 

وی ادامه داد: پرونده این اتفاق به مقام قضایی ارسال و موضوع در دست پیگیری است.

 

ارسال نظر