الف

رفراندومی دانستن انتخابات یک چالش است/ عمده مردم تصورشان این است که رای شان ما به ازا ندارد


3 خرداد 1400 - 18:48
bb58d13265
فرماندار اسبق مشهد گفت: در تمامی انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مساله‌ای که دارای چالش است و از طرفی به عنوان فرصت هم به آن نگاه کردند این است که به هر دلیل، انتخابات را بعد از انقلاب به لحاظ شرایطی که داشتیم تبدیل به یک رفراندوم کردیم که محاسن و اشکالاتی دارد.

رحیم نوروزیان در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با اخبارمشهد با موضوع چالش‌های برگزاری انتخابات از گذشته تا کنون اظهار کرد: در تمامی انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مساله‌ای که دارای چالش است و از طرفی به عنوان فرصت هم به آن نگاه کردند این است که به هر دلیل، انتخابات را بعد از انقلاب به لحاظ شرایطی که داشتیم تبدیل به یک رفراندوم کردیم که محاسن و اشکالاتی دارد.

فرماندار اسبق مشهد در خصوص محاسن این مسئله گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات نشان می‌دهد مردم چقدر به مسائل کشور و برای نظام مستقر توجه دارند، نظام هم بهره تبلیغی خود را از  این مساله می‌برد تاکنون هرچه انتخابات برگزار شده به جز یکی دو دوره، میانگین مشارکت مردم بالاتر از میانگین جهانی است و نظام از این مسئله بهره‌برداری و تبلیغ می‌کند و طبیعی است که اثر خودش را هم دارد.

وی در خصوص معایب رفراندوم انتخاباتی با تاکید بر اینکه هر نظام سیاسی فراز و فرودهایی دارد، گفت: هر انتخاباتی میزان مشارکت از دوره قبلش پایین تر آمد خود این به عنوان یک شاخصی که با آن برخورد کردیم و به عنوان رفراندوم در نظر گرفتیم پیام‌های منفی را مخابره می‌کند و این نکته شاید به این برمی‌گردد که در کشور احزاب و گروه‌های سیاسی تشکیلاتی درست و حسابی نداشتیم و گرنه با این مسئله اینطور برخورد نمی‌شد در هر صورت خود این یک چالش می‌تواند باشد.

ممکن است مشارکت در انتخابات پایین باشد

نوروزیان با چالش خواندن میزان مشارکت در انتخابات پیش رو، خاطرنشان کرد: ممکن است شرایط تغییر کند و بستگی دارد با تعیین صلاحیت‌ها چطور برخورد شود اما خیلی‌ها پیش بینی شان این است که در انتخابات شاید مانند انتخابات مجلس مشارکت پایین باشد این پایین بودن مشارکت‌ها وقتی ما به آن وجهه رفراندوم دادیم پیام‌های منفی مخابره می‌کند که شاید خیلی‌ها به آن توجه نکنند.

فرماندار اسبق مشهد با تاکید بر اینکه ما باید در انتخابات به سمت شفافیت حرکت کنیم، گفت: وقتی ۷۰ درصد یا بیشتر در انتخابات مشارکت می‌کنند حضورشان را می‌رسانند، اما مردم باید احساس کنند حضور موثر در انتخابات دارند که بسیار دارای اهمیت است الان یکی از چالش‌های انتخاباتی ما این است که مردم احساس کنند حضورشان موثر نیست. این دو حالت دارد زمانی که افراد برای نامزدی مراجعه می‌کنند هر چه این لیست متنوع تر باشد سلایق سیاسی بیشتری را در برگیرد مردم حس می‌کنند امکان انتخاب بهتری فراهم است و کسانی که دست اندر کارند و کسانی که سیاستگذاری می‌کنند باید این را در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که زمانی که افراد وارد عرصه انتخابات شدند اکثریت مردم کسانی را انتخاب کردند ولی ما به ازای این رای چیست؟ یعنی وقتی مردم در انتخابات شرکت می‌کنندو در اکثریت مردم، یک فردی را یا جریانی را انتخاب می‌کنند خواسته‌هایی دارند مفهوم دارد خواسته‌ها و تغییراتی را مردم مطالبه می‌کنند اگر رای ما به ازای درستی نداشته باشد مردم را دچار یاس و سرخوردگی می‌کند کما اینکه هم اکنون ما با این مساله مواجه هستیم بسیاری از مردم که صحبت می‌کنند می‌گوید خب که چی بشه! و این مساوی با این است که مردم با صندوق رای قهر می‌کنند بنابراین باید سلایق متنوع در انتخابات وجود داشته باشد.

بررسی صلاحیت وظیفه هیات نظارت بر انتخابات نیست

نوروزیان یکی از مسائلی که در هیات‌های نظارت دارند به آن تاکید می‌کنند بررسی صلاحیت است در حالی که در آن انتخابات از ماده ۲۹ تا ۳۶ یا ۳۵ که شرایط انتخاب شوندگان را توضیح داده مشخص است در حالی که در ادوار مختلف داشتیم که در محله طرف رفتند برای تایید صلاحیت فرد. در فصلی که مربوط به وظایف هیات نظارت است یک مورد نداریم که در مورد بررسی صلاحیت باشد در حالی که این‌ها تمرکز خود را درگیر بررسی صلاحیت می‌کنند. او باید بر اجرای انتخابات نظارت کند و اگر کسی که صلاحیتش رد شد با تظلم خواهی صلاحیتش را برگردانند. این ها ناظر انتخابات هستند اما در وظایف شان این نیامده که فرد را بررسی صلاحیت کنند بلکه باید بر عملکرد مجریان در انتخابات نظارت کند و حق فردی که رد صلاحیت شده را به آن برگردانند.

فرماندار اسبق مشهد خاطرنشان کرد: نکاتی که بعضا وجود دارد و سو ظن ایجاد می‌کند در مرحله شمارش صندوق آرا است که ذهنیت ایجاد می‌کند و سلامت انتخابات را به خطر می‌اندازد، در آن مرحله انتخابات را هیات‌های اجرایی برگزار می‌کنند هیات اجرایی هم از خود مردم هستند. فرمانداران قبل از انتخابات ۳۰ نفر از معتمدین را دعوت می‌کنند که هیات نظارت آنها را تایید می‌کند و از بین آنها ۸ نفر انتخاب می‌شوند که قوانین دقیقی هم برای آن نگذاشتند.

وی افزود: شاید یکی از دلایل اینکه مشکلاتی در مجالس ما وجود دارد این است که عمده افرادی که وجود دارند خیلی کم حقوق دان هستند و نمی‌توانند قانون خوبی بنویسند اگر ۳۰ معتمد انتخاب می‌کنید باید قوانین برای آنها وضع کنید، می‌توانند افراد را از میان تشکل‌ها و انجیو‌ها انتخاب کنند وجود چنین مواردی می‌تواند شفافیت انتخابات را بیشتر کند.

نوروزیان با بیان اینکه از موارد دیگر مهم بحث شمارش آرا است، گفت:  الان مردم نمی‌دانند شمارش آرا به چه شکلی انجام می‌شود، ای کاش به اینجا برسیم که در خیابان ال سی دی بگذارند و لحظه شمارش آرا را نشان دهند، چرا نباید این کار انجام شود؟ اگر قوانین کمی دقیق تر نوشته شود بسیاری از اشکالات پیش نمی‌آید.

فرماندار اسبق مشهد یادآور شد: پیش از این هم ظرفیت انتخابات الکترونیکی وجود داشت. ۲۷ یا ۲۸ مرحله است که الکترونیکی اجرا می‌شود فقط شمارش آرا الکترونیکی نیست و می‌شود همه انتخابات‌ها الکترونیکی باشد اما دلیل اجرا نشدن وجود نرم‌افزار در اجرای انتخابات است که هیات نظارت از احتمال دستکاری نرم افزار‌ها نگرانی داشتند. وزارت کشور و شورای نگهبان باید هماهنگی انجام شود و می‌گویند اطمینان کافی از آن ندارند.

وی در خصوص نمره شورای شهر مشهد گفت: در مورد شورای شهر مردم باید قضاوت کنند و نسبی است اگر با شرایط مطلوب بخواهیم مقایسه کنیم شاید در برخی حوزه‌ها شورا نمره قبولی نگیرد
البته این موارد نسبی است، در دوره قبل عملکرد شهرداری مشهد با اکنون قابل مقایسه نیست اتلاف منابع بسیاری صورت گرفت اما شهرداری در این دوره عملکرد قابل تحسینی داشت.

نوروزیان در خصوص ارائه مدارک تحصیلی اعضای شورای شهر گفت: براساس قانون مدرک شرکت در انتخابات لیسانس قابل قبول است اگر کسی بگوید دکتری دارم باید همان را ارائه کند. ما داشتیم موارد مختلفی که مدرک را ارائه کردند. ما علاوه بر فتو، اصل مدرک را هم می‌خواستیم که آوردند ثبت کردند و رفتند اما افرادی که انگیزه نامشخصی داشتند گفتند نه اینطور نیست ما مدرک را استعلام گرفتیم. اینطور نیست که همه را استعلام کنیم اما اگر شبهه وجود دادشته باشد استعلام می‌گیریم بعد از استعلام، موسسه نامه زد که درست است اما به خاطر اینکه فرد مذکور بار دوم گفت مدرک نامعتبر است استعلام گرفتیم و این بار مشخص شد طرف اصلا کنکور نداده است.

فرماندار اسبق مشهد بیان کرد: شمشیر رد صلاحیت روی سر ثبت نام شدگان است، بقیه افراد با گرایش اصلاح طلبی هم رد صلاحیت شدند. از لیست اصلاحات شورای شهر بی‌اطلاعم، می‌دانم اگر افراد مشخصی تایید نشوند دیگر وحدت معنایی ندارد، عضو هیچ گروه و تشکل سیاسی نیستم اما براساس آنچه دیدم، برداشتم این است در شورای شهر و ریاست جمهوری اختلاف بین اصولگرایان بیشتر است.

وی متذکر شد: پیش از این گفته می‌شد کاندیدای ریاست جمهوری مشخص است اما با ثبت نام گسترده اختلافات بین اصولگرایان بیشتر است، این دوستانی که ادعای تدین و دین و اخلاق و اصول می‌کنند چه کاری است که تضمین می‌کند که اگر کنار برود در جایی در مدیریت شهرداری به کار گرفته می‌شوند کار شهرداری بسیار تخصصی است اولویت با متخصصین است ایجاد چنین فضایی بسیار عجیب است.

اگر ما نمی‌توانیم کنسرت برگزار کنیم این بی‌عرضگی ما است

نوروزیان در خصوص عملکرد فرهنگی اعضای شورای شهر مشهد گفت: حوزه فرهنگ مقوله کلی است بستگی به تعریف ما از کار فرهنگی دارد. شورا در وهله اول ترتیبی که ذکر کرده است در قانون شوراها، مشخص است که در اقتصاد، سیاست که البته کار شورا سیاسی نیست فعالیت دارد و ممکن است اولویت کار شورا مسئله فرهنگ نبوده، شاید عمران یا اجتماعی بوده باشد، در کل کشور مشکل فرهنگ را داشتیم برخی از فرهنگ تنها وزارت ارشاد و چند نهاد دیگر را می‌شناسند. شوراها هم بخشی از کارشان فرهنگ است نه تنها در شوراها که در کل کشور مشکل فرهنگی داریم، باید مسئول فرهنگی شورای شهر را بیاوریم و صحبت کند و توضیح دهد.

فرماندار اسبق مشهد متذکر شد: خاصیت مشهد به امام رضا است، اگر ایشان نبود شاید مشهد در حد سبزوار بود. این مساله قابل انکار نیست، اما این معنایش این نیست که همه جنبه‌های مشهد را خالی کنیم و به این جنبه بپردازیم این مساله را بارها گفتم همانطور که عبادت مهمی به اسم حج داریم که فروع دین است، در همین حج که اینقدر اهمیت دارد و باید برای خدا باشد؛ منافع بسیاری هم برای فرد وجود دارد که فرد می‌تواند در آن کار اقتصادی کند.

وی گفت: چطور می‌شود گفت به توریسم و کنسرت در مشهد پرداخته نشود این‌ها حرفهای انحرافی است. نمی‌شود ادعا کرد همه مردم مشهد با کنسرت مخالف هستند. اگر ما نمی‌توانیم کنسرت برگزار کنیم این بی‌عرضگی ما است. در همین شهر فردی آمده دور دیوار خودش کنگره هخامنشی گذاشته که گفتند این می‌خواهد کار طاغوتی کند. در شهری که چنین اختلاف نظری وجود دارد اگر این ایراد به شورا وارد باشد که کار فرهنگی نمی‌کند ریسکش بالا است.

نوروزیان اظهار کرد: کار فرهنگی شورا باید با محوریت حرم و امام رضا باشد اما این به این معنا نیست که دیگر کارها را رها کند. مگر در همین مشهد در دیوارهایش نقش شاهنامه را از دیوار پاک نکردند؟! دوباره در همین شورا روی آن نقش را بازکردند و دوباره اجرا کردند. در کار فرهنگی کیفیت مهم است و بستگی دارد چه کاری انجام شود. به خاطر اختلافاتی که وجود دارد طرف می‌گوید پارک بسازم بهتر است.

فرماندار اسبق مشهد یادآور شد: اقبال مردم کلا به انتخابات خوب نیست تفاوتش در گرایش سیاسی هم ندارد بخش عمده مردم تصورشان این است که رای شان ما به ازا ندارد. یک بخشی از آن ناکارآمدی خود دولت است یک بخش هم مشکلات است از همان روزی که روحانی در دور دوم رای آورد کفن پوشی و کارشکنی ادامه داشت. قانون اساسی مشخص کرده است که کشور براساس اکثریت آرا باید اداره شود، بالاخره همین شورای نگهبان روحانی را تایید کرد اگر جاسوس بود یا خرابکار بود تاییدش نمی‌کردند پس به رای مردم تمکین کنید. امروز ممکن است احمدی نژاد را تایید کنند ولی قطعا تاییدش نمی‌کنند اما پیشنهاد من این است که باید افرادی مانند احمدی نژاد و خاتمی را تایید صلاحیت کنند و یا  اگر مشکل مالی اخلاقی و امنیتی دارند اعلام کنند و محاکمه شوند و اگر مشکلی ندارد و مردم می‌‍خواهند این افراد را انتخاب کنند این کار را انجام دهند چه اشکالی دارد این هاست که مساله ایجاد می کند شما فردی را انتخاب کردید که می‌خواهد استاندار مورد نظرش را بگذارد کار شکنی می‌کنند این ها تاثیر منفی دارد.

وی ادامه داد: خیلی از دلسوزان می‌گویند به مردم فضا بدهید حکومت باید با مردم کار کند اگر نه با کی می‌خواهد کار کند؟

نوروزیان اظهار کرد: احتمال تجربه ۹۲ در ۱۴۰۰ کم است احتمال کاندیدای اجاره ای برای اصلاحات وجود ندارد. البته این‌ها بستگی به تایید صلاحیت‌ها دارد اگر هم بیفتد با اجماع جبهه اصلاح طلبی اتفاق نمی‌افتاد احتمال اجماع کارگزاران بیشتر است.

فرماندار اسبق مشهد خاطرنشان کرد: ما در مشهد به ویژه به نگاه‌های متفاوت، کسی که در کار فرهنگی نگاه تندی دارد چه عیبی دارد باشد به رای هم احترام بگذاریم. در همین مشهد لیست هوالمطلوب باب شده بود در یک نماز جمعه پیش از خطبه صحبتی داشتم گفتم می‌خواهم موضوع لیست را که غیر شرعی است تبیین کنم. توضیح دادم این کار غلط است وقتی می‌گویند ۲۴ ساعت بعد از ممنوعیت فعالیت انتخاباتی لیست هوالمطلوب می‌دهید این کار درست نیست که از همان زمان پایه‌اش سست شد.

وی گفت: مخالفت‌ها باعث رشد سیاسی مردم می‌شود خواهش می‌کنم از همه مردم و کسانی که کار سیاسی می‌کنند که سعه صدر خود را بالا ببرند.

فرماندار اسبق مشهد گفت: در تمامی انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مساله‌ای که دارای چالش است و از طرفی به عنوان فرصت هم به آن نگاه کردند این است که به هر دلیل، انتخابات را بعد از انقلاب به لحاظ شرایطی که داشتیم تبدیل به یک رفراندوم کردیم که محاسن و اشکالاتی دارد.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

bb58d13265
3 خرداد 1400 - 18:48

رحیم نوروزیان در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با اخبارمشهد با موضوع چالش‌های برگزاری انتخابات از گذشته تا کنون اظهار کرد: در تمامی انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران مساله‌ای که دارای چالش است و از طرفی به عنوان فرصت هم به آن نگاه کردند این است که به هر دلیل، انتخابات را بعد از انقلاب به لحاظ شرایطی که داشتیم تبدیل به یک رفراندوم کردیم که محاسن و اشکالاتی دارد.

فرماندار اسبق مشهد در خصوص محاسن این مسئله گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات نشان می‌دهد مردم چقدر به مسائل کشور و برای نظام مستقر توجه دارند، نظام هم بهره تبلیغی خود را از  این مساله می‌برد تاکنون هرچه انتخابات برگزار شده به جز یکی دو دوره، میانگین مشارکت مردم بالاتر از میانگین جهانی است و نظام از این مسئله بهره‌برداری و تبلیغ می‌کند و طبیعی است که اثر خودش را هم دارد.

وی در خصوص معایب رفراندوم انتخاباتی با تاکید بر اینکه هر نظام سیاسی فراز و فرودهایی دارد، گفت: هر انتخاباتی میزان مشارکت از دوره قبلش پایین تر آمد خود این به عنوان یک شاخصی که با آن برخورد کردیم و به عنوان رفراندوم در نظر گرفتیم پیام‌های منفی را مخابره می‌کند و این نکته شاید به این برمی‌گردد که در کشور احزاب و گروه‌های سیاسی تشکیلاتی درست و حسابی نداشتیم و گرنه با این مسئله اینطور برخورد نمی‌شد در هر صورت خود این یک چالش می‌تواند باشد.

ممکن است مشارکت در انتخابات پایین باشد

نوروزیان با چالش خواندن میزان مشارکت در انتخابات پیش رو، خاطرنشان کرد: ممکن است شرایط تغییر کند و بستگی دارد با تعیین صلاحیت‌ها چطور برخورد شود اما خیلی‌ها پیش بینی شان این است که در انتخابات شاید مانند انتخابات مجلس مشارکت پایین باشد این پایین بودن مشارکت‌ها وقتی ما به آن وجهه رفراندوم دادیم پیام‌های منفی مخابره می‌کند که شاید خیلی‌ها به آن توجه نکنند.

فرماندار اسبق مشهد با تاکید بر اینکه ما باید در انتخابات به سمت شفافیت حرکت کنیم، گفت: وقتی ۷۰ درصد یا بیشتر در انتخابات مشارکت می‌کنند حضورشان را می‌رسانند، اما مردم باید احساس کنند حضور موثر در انتخابات دارند که بسیار دارای اهمیت است الان یکی از چالش‌های انتخاباتی ما این است که مردم احساس کنند حضورشان موثر نیست. این دو حالت دارد زمانی که افراد برای نامزدی مراجعه می‌کنند هر چه این لیست متنوع تر باشد سلایق سیاسی بیشتری را در برگیرد مردم حس می‌کنند امکان انتخاب بهتری فراهم است و کسانی که دست اندر کارند و کسانی که سیاستگذاری می‌کنند باید این را در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که زمانی که افراد وارد عرصه انتخابات شدند اکثریت مردم کسانی را انتخاب کردند ولی ما به ازای این رای چیست؟ یعنی وقتی مردم در انتخابات شرکت می‌کنندو در اکثریت مردم، یک فردی را یا جریانی را انتخاب می‌کنند خواسته‌هایی دارند مفهوم دارد خواسته‌ها و تغییراتی را مردم مطالبه می‌کنند اگر رای ما به ازای درستی نداشته باشد مردم را دچار یاس و سرخوردگی می‌کند کما اینکه هم اکنون ما با این مساله مواجه هستیم بسیاری از مردم که صحبت می‌کنند می‌گوید خب که چی بشه! و این مساوی با این است که مردم با صندوق رای قهر می‌کنند بنابراین باید سلایق متنوع در انتخابات وجود داشته باشد.

بررسی صلاحیت وظیفه هیات نظارت بر انتخابات نیست

نوروزیان یکی از مسائلی که در هیات‌های نظارت دارند به آن تاکید می‌کنند بررسی صلاحیت است در حالی که در آن انتخابات از ماده ۲۹ تا ۳۶ یا ۳۵ که شرایط انتخاب شوندگان را توضیح داده مشخص است در حالی که در ادوار مختلف داشتیم که در محله طرف رفتند برای تایید صلاحیت فرد. در فصلی که مربوط به وظایف هیات نظارت است یک مورد نداریم که در مورد بررسی صلاحیت باشد در حالی که این‌ها تمرکز خود را درگیر بررسی صلاحیت می‌کنند. او باید بر اجرای انتخابات نظارت کند و اگر کسی که صلاحیتش رد شد با تظلم خواهی صلاحیتش را برگردانند. این ها ناظر انتخابات هستند اما در وظایف شان این نیامده که فرد را بررسی صلاحیت کنند بلکه باید بر عملکرد مجریان در انتخابات نظارت کند و حق فردی که رد صلاحیت شده را به آن برگردانند.

فرماندار اسبق مشهد خاطرنشان کرد: نکاتی که بعضا وجود دارد و سو ظن ایجاد می‌کند در مرحله شمارش صندوق آرا است که ذهنیت ایجاد می‌کند و سلامت انتخابات را به خطر می‌اندازد، در آن مرحله انتخابات را هیات‌های اجرایی برگزار می‌کنند هیات اجرایی هم از خود مردم هستند. فرمانداران قبل از انتخابات ۳۰ نفر از معتمدین را دعوت می‌کنند که هیات نظارت آنها را تایید می‌کند و از بین آنها ۸ نفر انتخاب می‌شوند که قوانین دقیقی هم برای آن نگذاشتند.

وی افزود: شاید یکی از دلایل اینکه مشکلاتی در مجالس ما وجود دارد این است که عمده افرادی که وجود دارند خیلی کم حقوق دان هستند و نمی‌توانند قانون خوبی بنویسند اگر ۳۰ معتمد انتخاب می‌کنید باید قوانین برای آنها وضع کنید، می‌توانند افراد را از میان تشکل‌ها و انجیو‌ها انتخاب کنند وجود چنین مواردی می‌تواند شفافیت انتخابات را بیشتر کند.

نوروزیان با بیان اینکه از موارد دیگر مهم بحث شمارش آرا است، گفت:  الان مردم نمی‌دانند شمارش آرا به چه شکلی انجام می‌شود، ای کاش به اینجا برسیم که در خیابان ال سی دی بگذارند و لحظه شمارش آرا را نشان دهند، چرا نباید این کار انجام شود؟ اگر قوانین کمی دقیق تر نوشته شود بسیاری از اشکالات پیش نمی‌آید.

فرماندار اسبق مشهد یادآور شد: پیش از این هم ظرفیت انتخابات الکترونیکی وجود داشت. ۲۷ یا ۲۸ مرحله است که الکترونیکی اجرا می‌شود فقط شمارش آرا الکترونیکی نیست و می‌شود همه انتخابات‌ها الکترونیکی باشد اما دلیل اجرا نشدن وجود نرم‌افزار در اجرای انتخابات است که هیات نظارت از احتمال دستکاری نرم افزار‌ها نگرانی داشتند. وزارت کشور و شورای نگهبان باید هماهنگی انجام شود و می‌گویند اطمینان کافی از آن ندارند.

وی در خصوص نمره شورای شهر مشهد گفت: در مورد شورای شهر مردم باید قضاوت کنند و نسبی است اگر با شرایط مطلوب بخواهیم مقایسه کنیم شاید در برخی حوزه‌ها شورا نمره قبولی نگیرد
البته این موارد نسبی است، در دوره قبل عملکرد شهرداری مشهد با اکنون قابل مقایسه نیست اتلاف منابع بسیاری صورت گرفت اما شهرداری در این دوره عملکرد قابل تحسینی داشت.

نوروزیان در خصوص ارائه مدارک تحصیلی اعضای شورای شهر گفت: براساس قانون مدرک شرکت در انتخابات لیسانس قابل قبول است اگر کسی بگوید دکتری دارم باید همان را ارائه کند. ما داشتیم موارد مختلفی که مدرک را ارائه کردند. ما علاوه بر فتو، اصل مدرک را هم می‌خواستیم که آوردند ثبت کردند و رفتند اما افرادی که انگیزه نامشخصی داشتند گفتند نه اینطور نیست ما مدرک را استعلام گرفتیم. اینطور نیست که همه را استعلام کنیم اما اگر شبهه وجود دادشته باشد استعلام می‌گیریم بعد از استعلام، موسسه نامه زد که درست است اما به خاطر اینکه فرد مذکور بار دوم گفت مدرک نامعتبر است استعلام گرفتیم و این بار مشخص شد طرف اصلا کنکور نداده است.

فرماندار اسبق مشهد بیان کرد: شمشیر رد صلاحیت روی سر ثبت نام شدگان است، بقیه افراد با گرایش اصلاح طلبی هم رد صلاحیت شدند. از لیست اصلاحات شورای شهر بی‌اطلاعم، می‌دانم اگر افراد مشخصی تایید نشوند دیگر وحدت معنایی ندارد، عضو هیچ گروه و تشکل سیاسی نیستم اما براساس آنچه دیدم، برداشتم این است در شورای شهر و ریاست جمهوری اختلاف بین اصولگرایان بیشتر است.

وی متذکر شد: پیش از این گفته می‌شد کاندیدای ریاست جمهوری مشخص است اما با ثبت نام گسترده اختلافات بین اصولگرایان بیشتر است، این دوستانی که ادعای تدین و دین و اخلاق و اصول می‌کنند چه کاری است که تضمین می‌کند که اگر کنار برود در جایی در مدیریت شهرداری به کار گرفته می‌شوند کار شهرداری بسیار تخصصی است اولویت با متخصصین است ایجاد چنین فضایی بسیار عجیب است.

اگر ما نمی‌توانیم کنسرت برگزار کنیم این بی‌عرضگی ما است

نوروزیان در خصوص عملکرد فرهنگی اعضای شورای شهر مشهد گفت: حوزه فرهنگ مقوله کلی است بستگی به تعریف ما از کار فرهنگی دارد. شورا در وهله اول ترتیبی که ذکر کرده است در قانون شوراها، مشخص است که در اقتصاد، سیاست که البته کار شورا سیاسی نیست فعالیت دارد و ممکن است اولویت کار شورا مسئله فرهنگ نبوده، شاید عمران یا اجتماعی بوده باشد، در کل کشور مشکل فرهنگ را داشتیم برخی از فرهنگ تنها وزارت ارشاد و چند نهاد دیگر را می‌شناسند. شوراها هم بخشی از کارشان فرهنگ است نه تنها در شوراها که در کل کشور مشکل فرهنگی داریم، باید مسئول فرهنگی شورای شهر را بیاوریم و صحبت کند و توضیح دهد.

فرماندار اسبق مشهد متذکر شد: خاصیت مشهد به امام رضا است، اگر ایشان نبود شاید مشهد در حد سبزوار بود. این مساله قابل انکار نیست، اما این معنایش این نیست که همه جنبه‌های مشهد را خالی کنیم و به این جنبه بپردازیم این مساله را بارها گفتم همانطور که عبادت مهمی به اسم حج داریم که فروع دین است، در همین حج که اینقدر اهمیت دارد و باید برای خدا باشد؛ منافع بسیاری هم برای فرد وجود دارد که فرد می‌تواند در آن کار اقتصادی کند.

وی گفت: چطور می‌شود گفت به توریسم و کنسرت در مشهد پرداخته نشود این‌ها حرفهای انحرافی است. نمی‌شود ادعا کرد همه مردم مشهد با کنسرت مخالف هستند. اگر ما نمی‌توانیم کنسرت برگزار کنیم این بی‌عرضگی ما است. در همین شهر فردی آمده دور دیوار خودش کنگره هخامنشی گذاشته که گفتند این می‌خواهد کار طاغوتی کند. در شهری که چنین اختلاف نظری وجود دارد اگر این ایراد به شورا وارد باشد که کار فرهنگی نمی‌کند ریسکش بالا است.

نوروزیان اظهار کرد: کار فرهنگی شورا باید با محوریت حرم و امام رضا باشد اما این به این معنا نیست که دیگر کارها را رها کند. مگر در همین مشهد در دیوارهایش نقش شاهنامه را از دیوار پاک نکردند؟! دوباره در همین شورا روی آن نقش را بازکردند و دوباره اجرا کردند. در کار فرهنگی کیفیت مهم است و بستگی دارد چه کاری انجام شود. به خاطر اختلافاتی که وجود دارد طرف می‌گوید پارک بسازم بهتر است.

فرماندار اسبق مشهد یادآور شد: اقبال مردم کلا به انتخابات خوب نیست تفاوتش در گرایش سیاسی هم ندارد بخش عمده مردم تصورشان این است که رای شان ما به ازا ندارد. یک بخشی از آن ناکارآمدی خود دولت است یک بخش هم مشکلات است از همان روزی که روحانی در دور دوم رای آورد کفن پوشی و کارشکنی ادامه داشت. قانون اساسی مشخص کرده است که کشور براساس اکثریت آرا باید اداره شود، بالاخره همین شورای نگهبان روحانی را تایید کرد اگر جاسوس بود یا خرابکار بود تاییدش نمی‌کردند پس به رای مردم تمکین کنید. امروز ممکن است احمدی نژاد را تایید کنند ولی قطعا تاییدش نمی‌کنند اما پیشنهاد من این است که باید افرادی مانند احمدی نژاد و خاتمی را تایید صلاحیت کنند و یا  اگر مشکل مالی اخلاقی و امنیتی دارند اعلام کنند و محاکمه شوند و اگر مشکلی ندارد و مردم می‌‍خواهند این افراد را انتخاب کنند این کار را انجام دهند چه اشکالی دارد این هاست که مساله ایجاد می کند شما فردی را انتخاب کردید که می‌خواهد استاندار مورد نظرش را بگذارد کار شکنی می‌کنند این ها تاثیر منفی دارد.

وی ادامه داد: خیلی از دلسوزان می‌گویند به مردم فضا بدهید حکومت باید با مردم کار کند اگر نه با کی می‌خواهد کار کند؟

نوروزیان اظهار کرد: احتمال تجربه ۹۲ در ۱۴۰۰ کم است احتمال کاندیدای اجاره ای برای اصلاحات وجود ندارد. البته این‌ها بستگی به تایید صلاحیت‌ها دارد اگر هم بیفتد با اجماع جبهه اصلاح طلبی اتفاق نمی‌افتاد احتمال اجماع کارگزاران بیشتر است.

فرماندار اسبق مشهد خاطرنشان کرد: ما در مشهد به ویژه به نگاه‌های متفاوت، کسی که در کار فرهنگی نگاه تندی دارد چه عیبی دارد باشد به رای هم احترام بگذاریم. در همین مشهد لیست هوالمطلوب باب شده بود در یک نماز جمعه پیش از خطبه صحبتی داشتم گفتم می‌خواهم موضوع لیست را که غیر شرعی است تبیین کنم. توضیح دادم این کار غلط است وقتی می‌گویند ۲۴ ساعت بعد از ممنوعیت فعالیت انتخاباتی لیست هوالمطلوب می‌دهید این کار درست نیست که از همان زمان پایه‌اش سست شد.

وی گفت: مخالفت‌ها باعث رشد سیاسی مردم می‌شود خواهش می‌کنم از همه مردم و کسانی که کار سیاسی می‌کنند که سعه صدر خود را بالا ببرند.

منبع: مشهد فوری

316

نظرات 1
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
علی خسروی 0 0 پاسخ 1400/3/5-14:51

به نظرم مشارکت مردم در ۴۹سال از انقلاب می گردد بصورت سینوسی بوده است که علت اصلی آن حضور افراد نالایق بوده اکثر مردم این طیف گله دارند تا انقلاب ‌نظام. مراسم تشییع میلیونی سرباز نظام یادتون رفته

اخبار ایران و جهان